FacebookПідписатися на RSS

Як все відбувалось на афілійованому міні-EdCamp Cherkasy

Ось і відбулась наша надзвичайна подія - ІІ регіональна (не)конференція для шкільних педагогів афілійований міні-EdCamp Cherkasy (#miniEdCampCherkasy), яка дала старт міні-EdCamp’ам 2017/2018 навчального року.

/Files/photogallery/1344/IMG_8984.JPG

У цей раз нас приймав гостинний колектив Першої міської гімназії м. Черкаси на чолі з директором Сергієм Саєнко.

На афілійований міні-EdCamp Cherkasy "злетілось" - 188 "білих ворон", сумарний педагогічний стаж яких склав - 2571 рік.

/Files/photogallery/1344/IMG_8838.JPG

Тема (не)конференції "Як навчити дітей любити інтелектуальну працю та стати корисним їм на шляху пізнання?"

На 3-х експертних та 2-х учительських паралелях велась відверта розмова про нову українську школу, завдання, що стоять перед учителем, його роль у навчальному процесі, методи мотивації учнів до навчання, про нові сучасні способи організації навчального простору, інтеграції навчальних предметів, STEM-освіту.

Гасло (не)конференції - "РОЗВИВАЙСЯ НАДИХАЙСЯ ЗАХОПЛЮЙСЯ"

Це гасло було зібрано з 300 пазлів всіма учаниками міні-EdCamp Cherkasy

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/23131831_2018226195074896_210261376004569562_n.jpg

Талісманом став ключ створений на 3D-принтері експертом нашого міні-EddCamp Cherkasy - Максимом Рудь

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/IMG_20171026_125454-1.jpg

Біля інтерактивної карти учасників афілійованого міні-EdCamp Cherkasy поступово зростала "Яблунька міні-EdCamp Cherkasy"

/Files/photogallery/1344/23032366_1508245415917676_3730976361514912966_n.jpg

Перший фотозвіт


Представляємо експертів та експерток
афілійованого міні-EdCamp Cherkasy

ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Иванов.jpg

ІВАН ІВАНОВ - засновник Центру нової освіти, тренер з інноваційної педагогіки та ІКТ, сертифікований учитель-експерт Microsoft, організатор онлайн-конкурсів для освітян, педагогічний дизайнер. м. Київ

ТЕМА СЕСІЇ - "Розвиток практичних навичок педагога: презентація нового інструменту для швидкого навчання".

ФОРМАТ - презентація

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - З першого класу хотів бути вчителем.

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Принести в свій клас новий метод, прийом, ідею.


ЕКСПЕРТКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Васильєва.jpg

ДАРИНА ВАСИЛЬЄВА - кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, заступник Голови Ради молодих вчених НАПН України, вчитель ліцею «Престиж», автор підручників з математики, м. Київ

ТЕМА СЕСІЇ - "Впровадження елементів STEM-освіти та наскрізних ліній ключових компетентностей в навчання математики".

ФОРМАТ – майстер-клас

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - Люблю багато подорожувати.

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Впровадити елементи STEM-освіти на своїх уроках математики, розвивати в учнів дослідницькі навички та якісно реалізувати наскрізні лінії ключових компетентностей, що описані в програмі.


ЕКСПЕТРКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Башлик.jpg

МАРІЯ БАШЛИК - закінчила КНУ ім. Шевченка, спеціальність - психологія. З 2010 року - директор Лабораторії наукових розваг "Весела наука". У доробку - розроблені науково-розважальні програми у різних форматах: наукові свята, гурткові дослідницькі заняття, тематичні табори, пізнавальні квести, наукові набори. З 2017 року - співавтор проекту зі створення наукових настільних ігор "Quest-Lab". Готується до випуску перша квест-гра "Таємна експедиція". З 2017 року - розробник навчального курсу з природознавства у STEM-форматі та викладач ПЗНЗ "Інвентор Скул". Виховую 3-х синів, м. Київ

ТЕМА СЕСІЇ - "Інтегрований урок: секрети розробки цікавого заняття".

ФОРМАТ – майстер-клас

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - (Не могла згадати жодного, про які не соромно розказати:)) У 7-му класі мала 400 прогулів в табелі та аж 5 річних четвірок. Не могла з такими результатами заявитися додому - довелося підробляти табель )) П.с.: шкільні уроки в звичайній школі були настільки нудними, що більше 2-х на день я не витримувала.

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Ви отримаєте алгоритм створення цікавих інтегрованих уроків.


ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Воронкін.jpg

ОЛЕКСІЙ ВОРОНКІН – кандидат педагогічних наук, спеціаліст вищої категорії, викладач фізики, математики та інформатики КЗ "Сєвєродонецьке обласне музичне училище ім. С.С. Прокоф'єва", засновник інформаційно-освітнього порталу "Технології дистанційної освіти", автор навчальних і методичних посібників , м. Сєвєродонецьк

ТЕМА СЕСІЇ - "Формування інноваційного середовища розвитку талантів учнів старшої школи на уроках фізики з використанням STEАM-підходів (на прикладі окремих тем курсу)".

ФОРМАТ – майстер-клас з елементами проблемної дискусії

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - Мені вдалося успішно об’єднати фізико-технічну, педагогічну та музичну освіту

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Ви зможете скоригувати навчальний процес з фізики, враховуючи особливості STEАM-освіти. Також Ви отримаєте авторські електронні навчально-методичні матеріали, які надихатимуть учнів, і даватимуть привід для подальших роздумів щодо подальшої модернізації процесу навчання в контексті Нової Української Школи.


ЕКСПЕРТКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Тарасенкова.jpg

НІНА ТАРАСЕНКОВА - доктор педагогічних наук, професор, автор близько 500 праць, серед яких підручники з математики, алгебри та геометрії для 5-11 класів ЗНЗ, навчальні посібники для загальноосвітньої та вищої школи, завідуюча кафедри математики та методики навчання математики ННІ інформаційних та освітніх технологій Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

ТЕМА СЕСІЇ - "Компетентнісні задачі: особливості будовита розв’язування".

ФОРМАТ - доповідь з обговоренням та елементами майстер-класу

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Ви зможете з’ясовувати, чи відноситься певна задача до класу компетентнісних в галузі математики, будувати траєкторію розв’язування компетенісної задачі з математики, складати компетентнісні задачі з математики


ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Стромило.jpg

ЄВГЕНІЙ СТРОМИЛО - закінчує магістратуру в ЧНУ ім. Б. Хмельницького за спеціальністю «Хімія», викладач в клубі науки «Кварк», стипендіат «Завтра.UA», координатор польсько-українського проекту «Наукові пікніки в Україні», координатор наукових квестів «Brain Run», фасилітатор програми «Active citizens» від Британської ради, старший науковий співробітник в першому обласному конкурсі сучасних знань «Наукова Ліга». м. Черкаси

ТЕМА СЕСІЇ -"Практичний експеримент за три гривні".

ФОРМАТ - інтерактив із залученням слухачів до експериментів

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Ви отримаєте практику, яку зможете використати на уроках для проведення експериментів без значних фінансових витрат, тим самим здивувавши Ваших учнів і таким чином визвати великий інтерес до предмета який викладаєте.


ЕКСПЕРТКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Моторко.jpg

ВІРА МОТОРКО - працюю менеджеркою проектів у громадській організації, яка пропагує і підтримує розвиток Вікіпедії. Маю невеликий досвід вчителювання (географ).

ТЕМА СЕСІЇ - "Як використовувати Вікіпедію у навчальному процесі і яка з цього користь".

ФОРМАТ - презентація, доповідь з обговоренням

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - Одного разу я створювала статті у Вікіпедії щодня впродовж 100 днів

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Виправити знайдену помилку у статті Вікіпедії; пояснити учням, як користуватися Вікіпедією


ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Рудь.png

МАКСИМ РУДЬ – кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів та технології їх експлуатації Черкаського державного технологічного університету, навчається в докторантурі. Наукові інтереси: технології адитивного виробництва (3D друк), застосування 3D друку в медицині, автоматизація виробничих процесів. м. Черкаси

ТЕМА СЕСІЇ - "Застосування 3D друку в навчальному процесі загальноосвітніх шкіл під час вивчення математики, фізики, хімії, біології".

ФОРМАТ – презентація можливостей технологій 3D друку в освітньому процесі

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - Займаюсь улюбленою справою

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - Почати впроваджувати технології 3D-друку в навчальний процес


ЕКСПЕРТКИ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Патрикеєва.jpg/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Василашко.jpg

ОЛЕНА ПАТРИКЕЄВА - начальниця відділу STEM-освіти,
ІРИНА ВАСИЛАШКО - завідувачка сектору підготовки вчителів STEM-освіти відділу STEM-освіти
ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»,м. Київ

ТЕМА СЕСІЇ - "STEM - світ інноваційних можливостей".

ФОРМАТ - дискусія, інтерактивні вправи

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАШОЇ СЕСІЇ - розібратися чому STEM є освітнім трендом. Отримати ідею для запровадження та розвитку дослідних навичок у дітей, дізнатися та отримати доступ до сучасного ресурсу з питань розвитку професійної компетентності вчителя, розширити можливості щодо навчання протягом життя.


ЕКСПЕРТКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Демченко.jpg

СВІТЛАНА ДЕМЧЕНКО - учитель математики та інформатики загальноосвітньої школи № 82 м. Одеса

ТЕМА СЕСІЇ - "Розвиток компетенцій нового тисячоліття за допомогою мікроелектроніки та хмарних технологій на прикладі STEAM-проекту "Школа SMART".

ФОРМАТ - презентація проекту "Школа SMART"

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - побачити міжпредметні зв'язки і компетентнісний підхід при вивченні точних наук


ЕКСПЕТРКА афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Коршунова.jpg

ОЛЬГА КОРШУНОВА - методист вищої категорії відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», вчитель інформатики, автор навчальних програм, підручників та навчальних посібників. Коло питань: Активні методи навчання та розвиток дослідницьких навичок учнів. Сучасний український підручник, м. Київ

ТЕМА СЕСІЇ - "Реалізуємо філософію нової Української школи вже сьогодні. Активні методи навчання на прикладі уроків інформатики"

ФОРМАТ – майстер-клас

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - вступаючи до навчального вузу я мріяла стати математиком і обрала з двох спеціальностей «математика-фізика», «математика-інформатика» другу тільки тому що не любила фізику… І раптом інформатика із ланцюжка випадкових подій стає головною у моєму житті. 20 років я викладала цей навчальний предмет із 2 по 11 класи, стала автором програм та підручників. А от яким би було моє життя якби у мене була можливість обрати тільки математику?

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ МОЄЇ СЕСІЇ - ще один крок до трансформації та перебудови власного погляду на освітній процес, практично реалізувати хоча б один урок із застосуванням активних методів навчання.


ЕКСПЕРТИ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Новіцький.jpg /Files/images/bushina/EdCamp_2017/Сергієнко.jpg

ОЛЕГ НОВІЦЬКИЙ – керівник центру навчання в компанії SPD-Ukraine, керівник проекту SPD-University, коуч і консультант у галузі освіти. м. Черкаси

БОГДАН СЕРГІЄНКО - CTO компанії Master of Code Global м. Черкаси

ТЕМА СЕСІЇ - "Освітні проекти ІТ компаній - від учня до фахівця або як навчити досвіду".

ФОРМАТ – доповідь з обговоренням

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАШОЇ СЕСІЇ - Побачите можливості більш активної співпраці шкіл, ВНЗ та IT компаніями. Зможете поділитись думками, досвідом та стратегіями щодо такої співпраці. Зрозумієте ідеї та практики проекту SPD-University, як побудований процес навчання і досягаються чудові результати.


ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/Курат.jpg

НІК КУРАТ – Співзасновник проекту GeekHub, СЕО та співзасновник компанії Brighter, м. Черкаси

ТЕМА СЕСІЇ - "Як створювався найбільший волонтерський проект IT-освіти в Черкасах".

ФОРМАТ – інтерактивний доклад. Буду розповідати про те, як ми почали Гікхаб і аудиторія зможе ставити свої запитання у будь який момент

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - жодного разу не дивився серіал "Гра Престолів"

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАШОЇ СЕСІЇ - Сесія змотивує Вас та за прикладом GeekHub навчить запускати масштабні волонтерські освітні проекти


ЕКСПЕРТ афілійованого mini-EdCamp Черкаси!

/Files/images/bushina/Дідук.jpg

ВІТАЛІЙ ДІДУК – кандидат технічних наук ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ННІ інформаційних та освітніх технологій. Активний громадський діяч, м. Черкаси

ТЕМА СЕСІЇ - "Інтеграція новітніх ІКТ в курс інформатики та проектна діяльність для розвитку ІТ-компетенцій учнів".

ФОРМАТ – доповідь, майстер-клас, запитання-відповідь

НЕЗВИЧАЙНИЙ ФАКТ З МОГО ЖИТТЯ - щодня читаю художню літературу, навіть жертвуючи часом на сон

ЯКИЙ ПРАКТИЧНИЙ КРОК ВИ ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАШОЇ СЕСІЇ - сподіваюсь до позитивних змін у проведенні типових шкільних занять. Побачити можливості інформаційних технологій для розробки програмного забезпечення та робототехніки, прийнятними засобами для різних вікових категорій дітей.



В ефірі обласної телерадіокомпанії "Рось"


II регіональна (не)конференція для шкільних педагогів афілійований міні-EdCamp Cherkasy

/Files/images/bushina/EdCamp_2017/logo_Cherkasy22.png

З метою професійного зростання педагогів, створення генерації нового вчительства, яке не засиджується на старих стереотипах навчання, має свободу творчості і розвивається професійно, запровадження нового змісту освіту, заснованого на формуванні компетентностей, орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, створення сучасного освітнього середовища 1 листопада 2017 року на базі Першої міської гімназії м. Черкас відбудеться афілійований mini-EdCamp Cherkasy, ММК для вчителі природничо-математичного циклу, інформатики та технологій.

Тема (не)конференції «Як навчити дітей любити інтелектуальну працю та стати корисним дітям на шляху пізнання?» Коло питань, що будуть розглядатися: Нова українська школа, впровадження ключових компетентностей, STEM – освіта, інтеграція предметів, проектна діяльність, технологізація процесу навчання.

Щоб стати учасником цієї надзвичайної події (кількість учасників обмежена) необхідно до 15 жовтня 2017 року пройти попередню реєстрацію за посиланням: https://goo.gl/aVufbG

Формат EdCamp є шостим у світовому рейтингу найбільш інноваційних освітніх організацій 2015 року. Україна стала 9-ою країною у світі та 3-ою в Європі, яка долучилася до цієї міжнародної сім'ї. У Вас є унікальна можливість долучитись до спільноти відповідального вчительства.

Кiлькiсть переглядiв: 5008